Si te rregjistroni blogun tuaj ne audio me dy hapa

Si te rregjistroni blogun tuaj ne audio me dy hapa

Nese ju keni nje blog apo website ku shkruani ne shqip dhe doni qe perdoruesit/lexuesit tuaj te kene mundesine ta degjojne ate cfare keni shkruar, mund te perdorni zeri.app qe tjua mundesoje kete.

Per te realizuar dicka te tille, ju mund te zgjidhni nje nga dy opsionet:

Studio

Menyra e pare: Kopjoni tekstin e blogut tuaj pasi ta keni shkruar dhe vendoseni tek zeri.app / Studio / Shto rregjistrim.

Zgjidhni nje nga zerat qe mendoni se i pershtatet me shume tekstit tuaj, zgjidhni dhe shpejtesine e zerit dhe klikoni Konverto. Pasi te kete perfunduar rregjistrimi, do tju shfaqet nje buton Kopjo kodin Iframe. Klikojeni dhe do tju kopjohet kodi html qe mund ta vendosni ne blogun tuaj si pjese e blogut dhe do duket si kjo me poshte:

Ne kete menyre perdoruesit tuaj do te kene mundesine te degjojne ate cfare keni shkruar edhe nese jane ne levizje, apo jane duke punuar/gatuar apo jane ne makine. Permbajtja juaj do jete me afer vizitorve tuaj.

Artikuj Zanor

Menyra e dyte eshte duke integruar zeri.app ne website tuaj. Kjo eshte me dinamike pasi nuk do kete nevoje qe ju te beni menyren e pare sa here qe shkruani nje permbatje apo blog apo lajme. Per te realizuar kete, ju do duhet te plotesoni adresene e faqes tuaj (website) tek zeri.app / Artikuj Zanor. Ketu ju do plotesoni website(domain) dhe te ruani informacionin. Me pas, ne faqen tuaj website duhet te shtoni dy gjera ne kodin tuaj html dhe kjo nuk ka nevoje per shume eksperience teknike por mjaftoni te dini se ku duhen bere ndryshimet:

a. Brenda tag-ut shtoni elementin e identifikimit qe ju eshte gjeneruar nga zeri.app

b. Ne fund te tagut `body` shtoni


kjo do te lejoje qe website/portali juaj te komunikoje me zeri.app dhe te gjeneroje audio per artikujt/lajmet tuaja.

Gjenerimi i audio do te jete automatik, perdoruesit do ti ofrohet qe te degjoje artikullin ne audio. Paramendo sa shume do ti ndihmonte njerzit, te pakten do ju ofroje nje mundesi me shume per tju lexuar artikujt tuaj: dikush qe ka probleme me perqendrimin, dikush eshte ne levizje apo dikush tjeter po gatuan ne kuzhine dhe nuk kane mundesi te lexojne, por te degjojne. Perfitimet jane me shume se cfare kam permendur une ketu. Jeni te interesuar per te kthyer website tuaj ne nje website ku vizitoret mund tju degjojne? Fillo konfigurimin tani ose na shkruaj ne email: zeriapp@gmail.com per te diskutuar mundesine e bashkepunimit.